آژانس هواپیمایی آسمان سپید مجری تور مسافرتی داخلی و خارجی

غذاهای عجیب و غریبی که باید در تور آفریقای جنوبی امتحانشان کنید!

مقالات - در تور آفریقای جنوبی - ۱۱ تیر ۱۳۹۸

غذاهای عجیب و غریبی که باید در تور آفریقای جنوبی امتحانشان کنید!
گفته می شود که اگر پایتان را در خاک آفریقای جنوبی بگذارید، نباید به هیچ وجه بدون امتحان کردن این غذاهای عجیب و غریب در تور آفریقای جنوبی از آن خارج شوید. اما این غذاها چه غذاهایی هستند که تا این حد مشهور شده اند و عجیب و غریب به نظر می رسند؟ قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که بعضی از غذاهای ما ایرانیان نیز برای ملیت های مختلف عجیب و غریب است، ولی همان طور که می دانید غذاهای خوش طعمی هستند! پس بهتر است که شما هم شانس امتحان کردن غذاهای عجیب و غریب در تور آفریقای جنوبی را از دست ندهید، چراکه امتحان کردن هر طعم و مزه جدیدی در نوع خودش جالب است و بهتر است که ریسک امتحان کردن غذاهای جدید را در تور آفریقای جنوبی از دست ندهید.
املت شترمرغ
همان طور که می دانید شترمرغ بزرگ ترین و سنگین ترین پرنده جهان است و تخم شترمرغ نیز از این قاعده مستثنی نیست. فقط برای اینکه تصوری از تخم شترمرغ داشته باشید، جالب است که بدانید اندازه یک تخم شترمرغ با 24 تخم مرغ برابری می کند! اگرچه تصورش سخت است که کسی به جز یک ورزشکار حرفه ای بتواند یک تخم شترمرغ را به صورت کامل برای صبحانه اش میل کند، اما در واقع املت شترمرغ یک غذای سنتی در آفریقای جنوبی است و خوردن آن برای مردم آفریقای جنوبی بسیار مرسوم است. به هر حال به شما توصیه می کنیم که یکی از صبح های اقامتتان در آفریقای جنوبی را با خوردن تخم شترمرغ آغاز کنید و طعم آن را امتحان کنید. طعم تخم شترمرغ تقریبا شبیه به تخم مرغ است و این صبحانه در اکثر رستوران های آفریقای جنوبی سرو می شود و آن را در شهرهای بزرگی مثل ژوهانسبورگ، پرتوریا، دوربان و کیپ تاون به راحتی می توانید پیدا کنید. در ژوهانسبورگ می توانید این غذا را در رستوران گریل هاوس، رستوران لوکال گریل و رستوران کارو کتل اند لند میل کنید. در کیپ تاون هم بهتر است که املت شترمرغ را در رستوران دلتازار، بلوگا، داوینچی و یا رستوران هوسار گریل امتحان کنید.
واکی تاکی
واکی تاکی یکی از عجیب و غریب ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی است. این غذا در واقع پا و سر سرخ شده یا کبابی شده مرغ است و طرفداران زیادی در آفریقای جنوبی دارد! بیشتر دوره گردان و اغذیه فروشی های آفریقای جنوبی واکی تاکی را به صورت سرخ شده یا کبابی سرو می کنند. این غذا با دست خورده می شود و یکی از متفاوت ترین غذاهایی است که می توانید در تور آفریقای جنوبی امتحانش کنید.
گوشت کبابی
اگر می خواهید به آفریقای جنوبی سفر کنید، حتما خوردن گوشت کبابی را در برنامه سفری خود قرار دهید. این غذا منشا ژوهانسبورگی دارد و در آنجا قصابان یک منقل در جلوی مغازه شان در روزهای آخر هفته به پا می کنند و گوشت را روی آن کباب می کنند و بعد گوشت کبابی ها را در خیابان می فروشند. شما می توانید بین گوشت گاو، مرغ، خوک، بره و یا سوسیس کبابی یکی را به عنوان غذایتان سفارش دهید. اگر برایتان جالب شده که کجای این غذا عجیب و غریب است، باید به شما بگوییم که طرز کباب کردن گوشت در آفریقای جنوبی با همه جای دنیا تفاوت دارد! در ژوهانسبورگ در حین کباب کردن گوشت موسیقی جالبی به همراه طبل نواخته می شود و اعتقاد بر این است که این موسیقی طعم گوشت را بهتر می کند! جالب است! نه؟
انواع حشره
اگر اهل ماجراجویی هستید و از امتحان کردن طعم های جدید ابایی ندارید، به شما توصیه می کنیم که در تور آفریقای جنوبی حتما غذاهایی مثل ترمایت پاپکورن (پاپکورن موریانه) و استینکبوگز (ساس ترد شده) را امتحان کنید! حتی اگر نتوانید طعمش را تحمل کنید و تا آخر غذایتان نخورید، باز هم تجربه جدیدی کسب خواهید کرد و وقتی به خانه برگردید یک موضوع جالب دارید که از آن برای دوستان و خانواده تان صحبت کنید و از تجربه های متفاوتتان و خوردن غذاهای عجیب و غریب آفریقای جنوبی تعریف کنید!
انواع گوشت های کبابی نامتعارف
در رستوران آرنولد (Arnold) در کیپ تاون انواع گوشت ها از گوشت تمساح گرفته تا شترمرغ و جمزبوک (نوعی آهوی کوهی آفریقای جنوبی) طبخ می شود. حتی گفته می شود که در گذشته حتی گوشت گورخر نیز در این رستوران سرو می شده است. در ژوهانسبورگ نیز می توانید برای امتحان کردن گوشت های عجیب و غریب هب رستوران کارنیوور (The Carnivore ) بروید. در این رستوران بهترین گوشت زرافه سرو می شود. حتی می توانید استیک گورخر و تمساح را در این رستوران میل کنید و عجیب و غریب ترین غذاهای آفریقای جنوبی را امتحان کنید. جالب است که بدانید خوردن این غذاها در هر کشور دیگری حبس دارد و اصلا کار مجازی نیست!
به هر حال آفریقای جنوبی است و تجربه های جدید و عجیب و غریبش! پس بهتر است که کمی به احساسات بدتان در مورد این غذاهای عجیب و غریب غلبه کنید و آن ها را در تور آفریقای جنوبی امتحان کنید!نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر