آژانس هواپیمایی آسمان سپید مجری تور مسافرتی داخلی و خارجی

تورهای بانکوک

عنوان ایرلاین مدت اقامت تاریخ رفت قیمت از
موردی یافت نشد!

تور بانکوک

بانکوک تمام آن چیزی است که شما از پایتخت تایلند انتظار دارید. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای جهان است با معابدی باشکوه، قصرها، کانال های عریض، زندگی های شبانه و مراکز خرید فراوان. بانکوک همچنین به عنوان مسیری برای ورود به سایر مناطق تایلند نیز است. از اینجا شما می تواند با پروازی کوتاه به پوکت، چیانگ مای، و سایر مقاصد پرطرفدار بروید.

قبل از سفر با تور بانکوک در زیر نگاهی به جاذبه های توریسیتی شهر بانکوک می اندازیم:

1) کاخ باشکوه( کاخ گرند)

اگر بنا باشد تنها یک مکان تاریخی گردشگری در بانکوک را ببینید، باید این کاخ باشد. در این کاخ می توانید ترکیبی از زندگی سلطنتی را با معماری جذاب ببینید. اینجا خانه ی وات فرا کائو بوده است. این کاخ هنوز هم برای جشن ها و محلی برای اقامت سران دولتی به کار می رود.

2) وات فو

با قرار گرفتن در قسمت جنوبی کاخ گرند، جذابیتی تازه به سفرتان می دهد. این معبد توسط پادشاه رامای اول ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین معابد بانکوک است. برای مدت زمانی طولانی، اینجا مکانی برای درمان بوده است و نیز قرن ها پیش به داروخانه نیز شهرت داشته است. این معبد امروزه به معبد بودای خوابیده شهرت دارد، جایی که شما می توانید مجسمه ای به طول 45 متر و ارتفاع 15 متر را مشاهده کنید.

3) وات آرون

وات آرون مجموعه ای از موفقیت های بزرگ است که به تاریخ جنگ های کهن بین سیام سابق و برمه بازمی گردد. آیوتایا وقتی به برمه سقوط کرد، به خاکستر وقلع تبدیل شد. اما ژنرال تکسین و همراهانش قسم خوردند که تا زمانی که آفتاب دوباره طلوع کند رژه روند و در اینجا معبدی را بنا کنند. وات آرون یا معبد سپیده دم این معبد است.

4) وات تریمیت؛ معبد بودای طلایی

در دهه ی 1950، شرکت آسیای شرقی زمین های اطراف معبد را خرید. یکی از شرط های خرید برداشتن مجسمه ی گچی بودا بود. اما در هنگام جابه جایی این مجسمه بسیار سنگین می نمود و در نتیجه به زمین افتاد. صبح روز بعد برخی از راهب ها متوجه درخشش قطعه ای طلا از میان مجسمه ی گچی شدند و هنگامی که پوشش آن برداشته شد، متوجه قالبی طلا از بودا شدند که ارتفاعی 3.5 متر داشت و از 5.5 تن طلای جامد ساخته شده بود. این مجسمه تاکنون یکی از جاذبه های گردشگری برای سراسر جهان باقی مانده است.

5) وات سوات

از دیگر مکانهای دیدنی با تور بانکوک وات سوات است که در مجاورت سویینگ بزرگ قرار دارد یکی از معابد زیبای بودایی در بانکوک است. جدای از معماری خیره کننده اش، این معبد دارای دیوارهایی با نقاشی های فوق العاده است. وات سوات به نسبت سایر مجموعه معابد در این شهر از شهرت کمتری برخوردار است، بنابراین در اینجا می توانید بازدیدی آرام و نزدیک داشته باشید.

6) سویینگ غول آسا

در میدان شلوغ شهر و درست در مقابل وات سوات، یکی از مناظر چشم نواز را می توانید مشاهده کنید؛ قالبی چوبی با ارتفاعی برابر با 27 متر که سویینگ غول آسا نامیده می شود. این مکان محلی برای برگزاری جشن های مذهبی است که هر ساله پس از برداشت برنج انجام می شود. گروه هایی سه نفره در این مراسم به نوبت برای تاب خوردن در ارتفاعی 25 متری از زمین داوطلب می شوند که بربار باید برای گرفتن کیسه ای از سکه های نقره با دندانشان تلاش کنند.

7) موزه ی مولی و کاخ وانگ نا

اگر عاشق اماکن تاریخی هستید، باید نصف روز را برای بازدید موزه ی ملی و گنجینه ی گرانبهایش اختصاص دهید. نکته ی جالب توجه درباره ی این موزه این است که بسیاری از قسمت ها به زبان انگلیسی نیز توضیح داده شده است.

کاخ وانگ نا که توسط رامای اول ساخته شده است همچنان به عنوان شاهد بر تاریخ تایلند استوار است. گردشگران می توانند سرامیک ها، صنایه دستی مذهبی، بازی ها، اسلحه ها و سازهای موسیقی را در کنار مجموعه ای از اشکال بودا به ترتیب تاریخی، مشاهده کنند.

8) بازار چاتوچاک

بازار آخر هفته ی بانکوک یکی از بزرگترین بازارهای دنیاست. شما در این بازار می توانید همه چیز از جمله طلا و جواهرات، شمایل مذهبی برای حیوانات و حتی غذاهای خوشمزه را پیدا کنید. اینجا مکانی فوق العاده برای غوطه ور کردن خود در زندگی روزمره ی محلیان و تایلندی هاست، در سفر با تور بانکوک از اینجا دیدن کنید.

9) بازار شناور سادوک

برای داشتن تجربه ای جالبتر از بازار می توانید سفری به سوداک، بازار شناور معروف ترتیب دهید( که 1 ساعت و نیم با بانکوک فاصله دارد). شهرت این بازار باعث شده است که نام « ونیز شرق» را بر آن بگذارند. شما می توانید در این بازار شناور، غذاهای تازه و خوشمزه بخرید وبا محلی ها به شیوه ای متفاوت تعامل داشته باشید.

10) جاده ی خوا سان

یکی از مناطق شهر بانکوک است که دارای مسافرخانه های بسیار، فروشگاه های مواد غذایی و پوشاک است و شما در این منطقه می توانید از تمام نقاط جهان، گردشگرانی را ببینید. جمعیت این خیابان  همراه با رنگ ها و بوهای مختلف و موسیقی مبهمی که پخش می شود می تواند تجربه ای متفاوت برای شما باشد.

11) خانه ی جیم تامسون

خانه ی تاریخی « کارآفرین آمریکایی» که در طی سفرش به مالزی ناپدید شد، هم اکنون یکی از مناطق قدیمی در شهر بانکوک است. جیم تامسون چهره ای معروف در صنعت ابریشم تایلند بود که توانست جایزه ی فیل سفید را درازای خدماتش به تایلند دریافت کند. خانه ی او هم اکنون تبدیل به موزه ای شده است که تجارت و تاریخ را همزمان به گردشگران عرضه می کند.

12) پارک لمپینی

این پارک در میان ترافیک شهر بانکوک، محلی سرسبز را به گردشگران ارائه می دهد. در میان چمن ها پرسه بزنید یا قایقی را برای دریاچه کرایه کنید. پارک لمپینی مکانی بی نظیر برای لذت بردن از آرامش پارک است درحالی که آسمانخراش ها در اطرافش قد کشیده اند.

 برای ديدن سایر تور لحظه آخری مي توانيد از سايت آسمان سپید ديدن كنيد.

منبع: 

 

هتل های بانکوک