آژانس هواپیمایی آسمان سپید مجری تور مسافرتی داخلی و خارجی

تورهای پکن

عنوان ایرلاین مدت اقامت تاریخ رفت قیمت از
موردی یافت نشد!

تور پکن

پکن

پکن نه تنها مرکز سیاسی چین است بلکه نقش مهمی در فرهنگ، اقتصاد و زندگی علمی و آکادمیک این کشور بازی می کند. پکن یکی از مناطق جذب گردشگر به شمار می رود چراکه جاذبه های بسیاری از جمله دیوار بزرگ چین را در خود جا داده است. در زیر نگاهی به برخی از جاذبه های گردشگری پکن می اندازیم که در سفر با تور پکن میتوانبد از آنها دیدن کنید

1) کاخ امپریال و شهر ممنوعه

کاخ امپریال که به شهر ممنوعه نیز شهرت دارد، یکی از برجسته ترین ساختمان های چین است که به نسل یوآن در قرن 13 باز می گردد. اندازه ی عظیم آن به دلیل کشورگشایی هایی است که در خاندان مینگ بین سال های 1406 و 1420 رخ داده است. گفته می شود این بنای باشکوه منزل امپراتوری هایی نظیر مینگ 24 و کویینگ بوده است و شهر ممنوعه نامگذاری شده است چراکه شهروندان عادی نمی توانستند وارد آن شوند. این مجموعه شامل 720 هزار مترمکعب است که توسط دیوارهایی با ارتفاع 10 متر محاط شده است و در هر چهار گوشه ی آن برج هایی وجود دارند و خندقی به عرض 50 متر که به مناطقی برای برگزاری جشن ها تقسیم شده است و همینطور گوشه های خصوصی که توسط امپراتورها و خانواده اش استفاده می شود. بخش های برجسته ی این کاخ عبارتند از: دروازه ی مریدن ساخته شده در 1420؛ پل های رودخانه طلایی؛ سالن هارمونی برتر، سالن ارتش شجاعت. همچنین کالج امپریال نیز که در سال 1287 توسط کوبلاخان بنا شد؛ در نزدیکی این کاخ قرار دارد.

2) میدان تیانمن

میدان تیانمن( یا میدان آرامش بهشتی) یکی از بزرگترین میدان ها شهر است که طرفیت پذیرش میلیون ها نفر را داراست و به منظور برگزاری جشن سالگرد جمهوری چین در سال 1958 بنا شده بود. بخش های مهم این میدان عبارتند از: بناهای یادبود قهرمانان مردم، ستون 38 متری بلند که شامل 17 هزار قطعه گرانیت و سنگ مرمر است، دواره ی باشکوه تیانمن که در سال 1417 به اتمام رسید. سایر اماکن قابل توجه این میدان شامل موزه ی انقلاب چین است که مراحل مختلف انقلاب را از سال 1919 به تصویر می کشد و همچنین توسعه ی حزب کمونیست را و همچنین پیکر رهبر مائو را در تابوتی کاریستالی در اینجا می توان مشاهده کرد.

3) دیوار بزرگ در پکن

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هشت گانه ی جهان است که در میزاث تاریخی جهان ثبت شده است. این دیوار برای حفاظت از شهروندان و جلوگیری از هجوم دشمنان ساخته شده بود. عرض آن به گستردگی 5 استان از شرق شانگهای تا جیاگوآن در غرب است که بسیار شبیه اژدهایی است که از میان دشت ها، علفزارها و کوه ها می گذرد.

4) پارک بِی یِهی

در فاصله ای اندک از کاخ امپریال، این پارک یکی از قدیمی ترین کاخ های امپراتوری است که تاکنون بجا مانده است. این پارک در قرن 10 بنا شده است مکانی زیباست که نام خود را از دریاچه ی نزدیک خود گرفته است و دلایل بسیاری وجود دارد که باید در سفر با تور پکن از این پارک زیبا بازدید نمایید. از میان بناهای بسیار مهم آن قلعه ی دایره ای و سالن روشنفکری است. سایر وِزگی های قابل ذکر ان مناطق سکونتی فراوانی است مانند منطقه ی می لافنگ، گوآ مورو و همینطور پاگودای سفید.

5) معبد آسمانی

این معبد که به سال 1420 برمی گردد، بسیاری از ساختمان های مقدس پکن را در خود جا داده است. این معبد به دو قسمت تقسیم می شود- بخشی مستطیل شکل و بخش دیگری دایره ای- که باهم سمبلی از آسمان و زمین هستند. مطمئن باشید که از معبد دیوار اکو نیز بازدید کرده اید. در این تمامی صداها حتی صداهایی بسیار آرام نیز اکو می شوند.

6) استادیوم ملی پکن

این استادیوم به دلیل برگزاری بازی های المپیک 2008 شهرت جهانی دارد. نام دیگر آن نیز آشیانه ی پرنده است. این بنا در طراحی خود از مهماری سنتی چینی بهره برده است و از مان المپیک تاکنون مکانی برای برگزاری وقایع فرهنگی، اجراها نظیر اپرا، کنسرت های پاپ و مسابقات فوتبال است. جاذبه ی گردشگری دیگری در نزدیکی این استادیوم به نام مرکز ملی ورزش های آبی وجود دارد که از زمان المپیک، مکانی برای برگزاری رخدادهایی نظیر مسابقات شنا است.

7) معبد لاما

به معبد یونگه نیز شهرت دارد و یکی از زیباترین معابد پکن است. یکی از بخش های مهم این مکان که سرشار از آثار هنری است، سالن پادشاهان آسمانی است که مجسمه ی بودا در آن قرار دارد و توسط چهار پادشاه بزرگ محاط شده است.

8) موزه ی پایتخت پکن

در سفر با تور پکن شما می توانید آثار تاریخی و هنری بسیاری را مشاهده کنید. یکی از این مکان ها، موزه ی پایتخت پکن است که در سال 1981 بازگشایی شد و شامل مجموعه ی وسیعی از صنایع دستی چین نظیر ظروف چینی و برنز، خوشنویسی های سنتی و مجسمه هایی از چین و سایر فرهنگ های آسیایی است. یکی دیگر از نقاط مدرن گردشگری در پکن مرکز هنرهای اجرایی است که به نام تخم مرغ غول پیکر معروف است و از سال 2001 تاکنون مکانی برای اجرای بسیاری از اپراهای مشهور بوده است.

9) رصدخانه ی باستانی پکن

رصدخانه ی باستانی پکن که در سال 1442 کامل شد در شرق پکن قرار دارد. این مکان یکی از قدیمی ترین رصدخانه های جهان است. در اینجا شما می توانید بسیاری از وسایل قدیمی رصد ستارگان مانند تلسکوپ های اولیه را همراه با نقاشی هایی از سیارات مختلف و صور آسمانی ببینید.

10) پارک کول هیل

این پارک درست در مقابل دروازه ی شمالی کاخ امپریال قرار دارد و چشم اندازی بسیار زیبا از پکن را به شما نشان می دهد. شما می توانید در این پارک قدم بزنید و از باغ های زیبای آن دیدن کنید و البته فراموش نکنید که بازدیدی هم از درخت قدیمی اقاقیا داشته باشید که گفته می شود امپراتور مینگ خود را از این درخت حلقه آویز کرد!

11) باغ وحش پکن

این باغ وحش که در شمال غربی پکن قرار دارد؛ وسعتی حدود 220 هکتار دارد و در سال 1906 بنا شد. اینجا یکی از قدیمی ترین باغ وحش های پکن است و نزدیک به 15 هزار حیوان و 100 گونه ی موجودات در آنجا نگهداری می شود که شمال ببرهای نایاب چین جنوبی، پلنگ ها، میمون های طلایی و پانداها است. همچنین در این باغ وحش گونه های حیوانی از سراسر جهان نیز نگهداری می شوند همانند فیل ها، شیرها، پلنگ های جگوار. این باغ وحش دارای آکواریوم نیز می باشد. اگر دوستدار حیوانات هستید، حتما بازدید از این باغ وحش را در برنامه ی سفر خود بگنجانید.

 همچنین می توانید برای ديدن تور استانبول و تور گرجستان و  سایر تور لحظه آخری مي توانيد از سايت آسمان سپید ديدن كنيد.

منبع:

هتل های پکن